Başkanların Mesajı

Başkanların Mesajı

 

Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı / Yangından Korunma Derneği, kurulduğu tarihten bugüne kadar, ülkemizde yangın güvenliği ile ilgili farkındalık sağlamak, toplumumuzu  yangından korunum konusunda bilinçlendirmek ve sektörümüzün gelişmesine katkı sağlamak amaçlı çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Kamu, özel sektör çalışanları, itfaiye kuruluşları , son kullanıcılar ve bu konuda eğitim alan öğrenciler hedef kitlemiz olup, amaçlarımıza ulaşma yolunda bugüne kadar  yaptığımız çalışmaların gayet olumlu sonuçlar verdiğini, sektörümüzdeki gelişmeleri izleyerek görebiliyoruz.

Bu bağlamda, Vakıf ve Dernek olarak, Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliğinin  ve uzmanlar tarafından  hazırlanmış kitapların yanısıra, uluslararası standartlar ve yönetmeliklerin, el kitapları ve uygulama kılavuzlarının çeviri ve basımlarını da yaparak , sektörümüzdeki dağıtımına ve paylaşımına da destek verdik.

Önümüzdeki dönem için hedeflerimizden biri de, benzer uluslararası meslek kuruluşları ile olan ilişkilerimizi güçlendirmek , kendileri ile ortak çalışmalar yapmak, yangından korunum hakkındaki güncel bilgiye,  doğru ve hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamak olacaktır.

2009 yılından bu yana düzenli olarak  gerçekleştirdiğimiz, iki yılda bir düzenlenmekte olan « Yangın Güvenlik Sempozyum ve Sergisi» etkinliğimizin beşincisi 9-10 Kasım 2017 tarihinde yapılacak ve uluslararası  platformdaki yerini alacaktır.

Sektörümüzün, yangın güvenliği konusundaki sorularına cevap sağlayabilmek,  amacıyla, yine ilk kez,  bu yıl itibarıyla Istanbul'da başlayarak, sırasıyla Ankara  ve İzmir illerimizde de devam edecek , sektör paydaşlarımızın katılımına açık, değerli konuşmacıların katkılarıyla zenginleşecek eğitim seminerleri düzenliyoruz. 

Tamamen gönüllülük esasına göre çalışan, mühendislik etiğini korumayı kendine ilke edinmiş  ve mühendislik , danışmanlık, üretim , satış, montaj ve taahhüt hizmeti veren, sektörümüzdeki saygın firmaların ve/veya çalışanlarının üye olduğu derneğimize, web sitemizi ziyaret eden sizlerin de katılımı ve desteği bizleri son derece mutlu edecektir.

Saygılarımızla,

Hikmet Akın        Filiz Mumoğlu

Vakıf Başkanı      Dernek Başkanı